The Devil's PlayGround 213.135.187.203:27015 - Play or Die Mother Fucker
 
HomeChatBoxCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Се за Counter Strike 1.6 Warcraft III Frozen Throne

Go down 
АвторПорака
StormBreaker
Devil Admin
Devil Admin
StormBreaker

Posts : 17
Join date : 2010-09-10
Age : 25
Location : Prilep

Се за Counter Strike 1.6 Warcraft III Frozen Throne Empty
ПишувањеПредмет: Се за Counter Strike 1.6 Warcraft III Frozen Throne   Се за Counter Strike 1.6 Warcraft III Frozen Throne Icon_minitimeСаб Сеп 11, 2010 1:07 am

Кога ќе се логирате на некој сервер на кој има инсталирано war3 mod ќе бидете понудени да изберете некоја од 8-те раси односно херои. Едноставно изберете раса односно херој и можете да започнете со игра! Но пред да започнете со игра мо=еби ке сакате да направите “bind” на некои некои команди. За да направите “bind” потребно е да ја отворите кознолата (да го притиснете копчето кое се наоѓа над копчето “Tab” и ги има следниве знци ~ `) па треба да написете bind па потоа копце па потоа команда.
На пример:

Bind v ultimate – и кога ќе кренете 6-ти level ќе мозете да го користите вашиот ultimate skill со притискање на копчето “V” .

Bind j shopmenu – едноставно само со притикање на копчето “J” ќе ви се отвори менито за купување различни додатоци

Bind k shopmenu2 - едноставно само со притикање на копчето “к” ќе ви се отвори второто мени за купување различни додатоци

Bind alt ability
И слично....

На Counter Strike 1.6 Warcraft III Frozen Thorne има и “Say Commands” така што можете да го притиснете копчето “Y” или копчето “U” па да напишете :
/changerace – ова се користи за да ви се појави менито за одбирање раса т.е херој
/itemsinfo – ова ќе ви ги даде деталите за сите итеми кои ги содржи првото мени за итеми
/itemsinfo2 – ова ќе ви ги даде деталите за сите итеми кои ги сотджи второто мени за итеми
/level – оваа команда ќе ви каже која раса сте какви способности имате и кој левел сте
/playerskills – оваа команда ќе ви покаже каква раса имаат избрано другите игачи
/selectskill – ви дозволува да ги надоградите вашите способности кога ќе кренете левел
/shopmenu – оваа команда ќе ви го прикаже првото мени за итеми
/shopmenu2 – оваа команда ќе ви го прикаже второто мени за итеми
/skillsinfo – ќе ви даде детални информации за способностите на вашата раса т.е херој
/war3menu – ќе ви ги покаже горе наведените команди плус многу повеќе

Расите и нивните способности:

Undead Scourge
1. Vampiric Aura: ќе ви даде HP зависно од проценто на штета што ќе го направите
2. Unholy Aura: ќе ви ја зголеми брзината на движење
3. Levitation: ви дозволува да скокате повисоко со тоа што ви ја намалува гравитацијата
4. Ultimate, Suicide Bomber: кога ќе умрете ќе експлодирате убивајќи ги сите непријатели во непосредна близина(способноста се активира само кога сте 6-ти левел)

Human Alliance
1. Invisibility: ве прави прилично невидлив, држејќи нож сте уште поневидлив
2. Devotion Aura: ви дава повеќе HP на почеток на рундата
3. Bash: со секој погоден куршум го замрзнувате противникот за 1 секунда
4. Ultimate, Teleport: ви дозволува да се телепортирате таму каде што нишаните со метата (Способноста се активира само кога сте 6-ти левел)

Orcish Horde
1. Critical Strike: ви дава шанса со секој куршум да направите повеќе штета
2. Critical Grenade: есплозивните гранати секогаш ќе прават многу штета
3. Equipment Reincarnation: имате да го вратите вашето оружје и опрема од претходната рунда
4. Ultimate, Chain Lightning: испушта струја кон противникот правеќи штета (Способноста се активира само на 6-ти левел)

Night Elf of Kalimdore
1. Evasion: имате шанса да не изгубите HP кога сте погоден од некој куршум
2. Thorns Aura: има шанса за противникот противникот да изгуби HP исто толку колку што вас ви нанел штета
3. Trueshot Aura: му прави екстра штета на противникот
4. Ultimate, Entangle Roots: ви дозволува да замрзните противник за 10 секунди (Способноста се активира само кога сте 6-ти левел)

Blood Magе
1. Pheonix: имате шанса да го оживеете првиот умрен играч од вашиот тим
2. Banish: имате шанса да го телепортирате вашиот непријател некаде за 1 секунда
3. Siphon Mana: со секоја штета што му ја нанесувате на противникот му крадете и праи
4. Ultimate, Flame Strike: можете да го запилете некој противник нанесувајќи многу штета (Способноста се активира само кога сте 6-ти левел)

Shadow Hunter
1. Healing Wave: се лечите вие и вашите тимски колеги во ваша близина
2. Hex: имате шанса на вашиот противник да му ги деактивирате сите способности за кратко време
3. Serpent Ward: ова е вашата ability добивате секогас кога ќе направите штета
4. Ultimate, Bid Bad Voodoo: за 3 секунди че бидете неуништлив т.е ништо нема да може да ве повреди (Способноста е достапна само на 6-ти левел)

Warden
1. Fan of Knives: на почеток на рундата имате шанса да се родите кај противникот маскиран како него и да направите некое убиство се разбира
2. Blink: ја деактивира ultimate способноста на противникот
3. Shadow Strike: имате шанса да затруете некој противник со тоа што ќе губи HP во текот на ена рунда
4. Ultimate, Vengeance: можете да се телепортирате во вашата база но овојпат со 50 HP (Способноста е достапна само на 6-ти левел)

Crypt Lord
1. Impale: имате шанса со секој погоден куршум да го затресите екранот на противникот
2. Spiked Carapace: ја враќа штетата која ви е нанесена од 1 куршум на противникот и вие добивате панцир
3. Carrion Beetles: имате шанса да му пуштите бубачки на противникот кои ќе му прават штета
4. Ultimate, Locust Swarm: му прави штета на противникот безразлика каде и да е (Способноста може да се активира само на 6-ти левел)

Shopmenu:
1. Ankh of Reincarnation: доколку умрете сета ваша опрема ќе ви биде вратена наредната рунда
2. Boots of Speed: добивате плус 10% брзина
3. Claws of Attack: со секој удар ќе правите плус 6 штета
4. Cloak of Shadows: ќе бидете 58% поневидлив
5. Mask of Death: добивате 30% HP од направената штета
6. Necklace of Immunity: станувате имун на сите ultimate кои се против вас
7. Orb of Frost: со секој успешен удар противникот ќе биде 48% замрзнат
8. Periapt of Health: добивате екстра 15 HP
9. Tome of Experience: си купувате exp за побрзо да крените левел

Shopmenu 2
1. Scroll of Respawning: ќе се родите повторно откако сте убиен во истата рунда
2. Mole Protectant: ќе бидете имун на нападите направени од "Mole" или "Fun of Knifes"
3. Amulet of the Cat: противниците нема да ве слушаат кога се движите или се качувате на скала
4. Sock of the Feather: гравитацијата че ви се намали односно ќе скокате повисоко
5. Helm of Excellence: ќе бидете имун од "Headshots"
6. Flaming Gloves of Warmth: можете да купите бомба во секое време на секое место
7. Ring of Regeneration: ви дава 1 HP на секои 2 секунди (можете да имате максимум 5 вакви за да добивате 5 HP секои 2 секунди)
8. Chameleon: ќе ви се промени кожата па ќе личите како непријателот
9. Mole: кожата ви е променета и личите како противникот но исто така се раѓате во неговата база и имате шанса да направите некое убиство
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://thedevilsplayground.macedonianforum.net
 
Се за Counter Strike 1.6 Warcraft III Frozen Throne
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
The Devil's PlayGround - Forum :: Како се игра Counter Strike 1.6 Wrozen Throne-
Отиди до: