The Devil's PlayGround 213.135.187.203:27015 - Play or Die Mother Fucker
 
HomeChatBoxCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Правила на The Devils PlayGround серверот

Go down 
АвторПорака
Philip #
Devil Moderator
Devil Moderator
Philip #

Posts : 5
Join date : 2010-09-10
Age : 24
Location : Prilep EbagO!

Правила на The Devils PlayGround серверот Empty
ПишувањеПредмет: Правила на The Devils PlayGround серверот   Правила на The Devils PlayGround серверот Icon_minitimeПет Сеп 10, 2010 11:52 pm

Правилата на The Devil's PlayGround се:

- Строго е забрането користење на "Cheat"
- Прозивање за chit на public chat
- Обвинете вака say_team:@ +"name"
- Користење багови на мапите
- Стекање во база [за терори на de мапи (Public Серверот)]
- Расправии со админи
- Навреди, Карање, Пцуење и Заканување
- Верски, Политички и Националистички предрасуди
- Било какви реклами на серверот се исклучиво забрането

Почитувајте ги правилата доколку не сакате да се најдете во темата: Банирани играчи lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Правила на The Devils PlayGround серверот
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
The Devil's PlayGround - Forum :: The Devil's PlayGround Staffs-
Отиди до: