The Devil's PlayGround 213.135.187.203:27015 - Play or Die Mother Fucker
 
HomeChatBoxCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Банирани играчи на The Devils PlayGround

Go down 
АвторПорака
Philip #
Devil Moderator
Devil Moderator
Philip #

Posts : 5
Join date : 2010-09-10
Age : 24
Location : Prilep EbagO!

Банирани играчи на The Devils PlayGround Empty
ПишувањеПредмет: Банирани играчи на The Devils PlayGround   Банирани играчи на The Devils PlayGround Icon_minitimeПет Сеп 10, 2010 11:35 pm

Сите банирани играчи ќе бидат објавени во оваа тема:

До админите: Кога банирате играч ќе снимате демо и потоа на форум ќе наведетe

1. Nick:
2. Причина
3. Време:
4. Демо:
5. Админ:


Последната промена е направена од Philip # на Пет Сеп 17, 2010 9:22 pm. Мислењето е променето 3 пати.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
StormBreaker
Devil Admin
Devil Admin
StormBreaker

Posts : 17
Join date : 2010-09-10
Age : 25
Location : Prilep

Банирани играчи на The Devils PlayGround Empty
ПишувањеПредмет: Re: Банирани играчи на The Devils PlayGround   Банирани играчи на The Devils PlayGround Icon_minitimeСаб Сеп 11, 2010 2:52 pm

1. Nick: POSERKO
2. Причина: Speed hack + Aim bot
3. Време: 60 min
4. Демо: hotfile.com/dl/68585912/9718105/POSERKO.mp4.html
5. Админ: StormBreaker
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://thedevilsplayground.macedonianforum.net
StormBreaker
Devil Admin
Devil Admin
StormBreaker

Posts : 17
Join date : 2010-09-10
Age : 25
Location : Prilep

Банирани играчи на The Devils PlayGround Empty
ПишувањеПредмет: Re: Банирани играчи на The Devils PlayGround   Банирани играчи на The Devils PlayGround Icon_minitimeНед Сеп 12, 2010 2:37 am

1. Nick: MALOSSI
2. Причина: Speed hack + Aim bot
3. Време: 100 мин.
4. Демо: hotfile.com/dl/68688026/046842d/MALOSSI.mp4.html
5. Админ: StormBreaker
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://thedevilsplayground.macedonianforum.net
Sponsored content
Банирани играчи на The Devils PlayGround Empty
ПишувањеПредмет: Re: Банирани играчи на The Devils PlayGround   Банирани играчи на The Devils PlayGround Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Банирани играчи на The Devils PlayGround
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
The Devil's PlayGround - Forum :: The Devil's PlayGround Staffs-
Отиди до: