The Devil's PlayGround 213.135.187.203:27015 - Play or Die Mother Fucker
 
HomeChatBoxCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Добар резултат објавете го овде

Go down 
АвторПорака
StormBreaker
Devil Admin
Devil Admin
StormBreaker

Posts : 17
Join date : 2010-09-10
Age : 25
Location : Prilep

Добар резултат објавете го овде Empty
ПишувањеПредмет: Добар резултат објавете го овде   Добар резултат објавете го овде Icon_minitimeСаб Сеп 11, 2010 1:34 am

Овде објавувајте слики од убави моменти додека сте играле на
The Devil's PlayGround

За да сликате за време на играње притиснете F5, и одкако ќе сликате..
сликата ќе биде vo CounterStrike/cstrike/ и ќе ја најдите сликата..

потоа одете на www.pic.mk и напрајтеи upload на сликата
и ќе видете URL за сликата да ја клавите на форум
копирајте го URL..и ставете ја овде


ScreenShot примери:

- За време на игра Kill: 60 Deaths: 5 .. или друг скор .. да е некој убав

- За време на рундата на пример 7 kills 5 HS

- И други Laughing Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://thedevilsplayground.macedonianforum.net
 
Добар резултат објавете го овде
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
The Devil's PlayGround - Forum :: The Devil's PlayGround Staffs-
Отиди до: